خرید کلید و پریز

در زمان خرید کلید و پریز، اولین و مهم ترین اولویت در ایمنی و کیفیت ساخت آن است چرا که کلید پریز ها بطور مستقیم با برق شهری در ارتباط هستند و نباید برای شما خطری ایجاد کنند. 

بعد از آن، کارایی و کاربردشان اهمیت دارد. در مرحله ی سوم که مسئله ی مهمی به شمار می رود، طرح و رنگ کلید و پریز است که خصوصا در دکوراسین داخلی منازل و ساختمان های تجاری و اداری لوکس به شدت تاثیر گذار است.

کلید و پریز خارجی

 پس هنگام خرید کلید و پریز، نیازهایتان را بررسی کنید و این سه نکته ذکر شده را در نظر بگیرید که استاندارد های لازم را در تولید کلید و پریز ها لحاظ کرده باشند. پریزها ارتباط برق ساختمان با لوازم الکترونیکی و برقی را ممکن می سازند و در صورت نامرغوبی، این کالا می تواند خسارت های مالی و جانی نیز بجای بگذارد.

مکانیزم داخلی کلید

کلید و پریز دارای دو بخش اصلی است که شامل قاب (کادر) و مکانیزم درونی است. قاب، یا کادر کلید و پریز همان بخشی است که بر روی دیوار نصب شده و قابل رویت است و به نمای سازه جلوه می بخشد. 

مکانیزم درونی به ساختار درونی کلید و پریز که شامل سیم پیچی، اتصالات درونی و تعداد پل (تک پل و دوپل و...) است، اشاره دارد.

خرید کلید و پریز

به جای خرید کلید و پریز معمولی از پریز های ارت دار خریداری نمایید. یکی از عوامل ایمنی در مکانیزم داخلی پریز، سیم ارت است. پریزهای ارت دار که به پریز محافظ دار هم معروف هستند، از برق گرفتگی جلوگیری می کنند.

انواع کلید پریز

برای خرید کلید و پریز ، باید بدانید که کلید پریز ها بر اساس طرح و مدلشان انواع مختلفی دارند؛ مانند:

  •  کلید پریز های لمسی
  •  حساس به حرکت
  •  حساس به صدا
  •  مدل‌های مکانیکی
  •  مدل هایی که از راه دور کنترل می‌شوند
  •  کلید و پریز با طرح های کلاسیک و قدیمی

همچنین برمبنای نحوه ی نصبشان نیز دارای چهار دسته بندی زیر هستند:

  • روکار
  •  توکار
  •  نیمه توکار
  •  تابلویی

شما می توانید در محیط کار از پریزهای توکار که به آنها پریزمخفی هم می گویند، در پارتیشن بندی و میز های ادارات استفاده کنید. توجه داشته باشید که در فضاهایی که قوطی توکار در داخل دیوار تعبیه نشده است، می بایست کلید و پریزها را به صورت روکار مورداستفاده قرار داد.

کلید و پریز ایرانی

کلید و پریز ها از جهت کاربردهایشان نیز دسته بندی می شوند. برای مثال اگر می خواهید بین آنتن مرکزی و ماهواره با گیرنده ها ارتباط برقرار کنید، باید پریز آنتن داشته باشید. پریز تلفن، پریز برق، پریزشبکه، پریز UPS، کلید دیمر، تک پل، دوپل، سه پل، کلید کولر، کلید تبدیل و کلید صلیبی  از انواع دیگر کلید و پریز ها هستند. 

خرید کلید پریز ایرانی

امروزه کلید پریزهای خوبی در ایران تولید می شوند و الزامی به خرید  کلید و پریز از برند های خارجی نیست. شما می توانید با خیال راحت از برندهای معتبر و مطرح کشورمان محصولات مورد نظرتان را تهیه نمایید.

کلید و پریز پارت الکتریک

چرا از سیتی برق خرید کنیم

فروشگاه سیتی برق یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مراکز خرید ملزومات برقی در بورس لاله زار می باشد، هدف اصلی مجموعه سیتی برق برطرف کردن نیاز مشتریان است.

شما از هر جای کشور که باشید برای تهیه کلید و پریز میتوانید در سایت اقدام کنید تا در اسرع وقت سفارش شما را آماده و ارسال کنیم.

گارانتی محصولات سیتی برق

سیتی برق به شما تضمین اصالت کالا را میدهد، به این معنی که اگر کلید و پریز خریداری شده اصلی نباشد، بدون هیچ قید و شرطی از سوی مجموعه تحویل و تعویض میشود.

برای خرید کلید و پریز مورد نیازتان می توانید بصورت آنلاین از فروشگاه سیتی برق بازدید کنید و یا حضوری به آدرس: تهران، لاله زار نو، بالاتر از چهارراه منوچهری، ساختمان مرکزی تجاری ایرانیان، طبقه همکف، واحد: 51 - فروشگاه طیبی(سیتی برق) مراجعه نمایید.

فروشگاه سیتی برق از تنوع بسیاری در محصولات خود برخودار بوده و شما را در خرید کلید پریز مناسب همراهی می نماید.

ساعات پاسخ گویی : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 تا ساعت 17:00 و پنج شنبه ها از ساعت 09:00 تا ساعت 13:00

سوالات متداول

پاسخ به سوالات شما همراهان سیتی برق

استاندارد پریز و ولتاژ برق در ایران چیست؟

کشورهای مختلف دنیا استاندارد برق متفاوتی دارند، ولتاژ تک فاز برق ایران ۲۲۰ ولت و فركانس آن ۵۰ هرتز می باشد و تمام دستگاه های برقی مورد استفاده ی ما نیز با این استاندارد برق هماهنگ شده است.

آیا می توان کلید و پریز روکار برای سیمکشی توکار خریداری کرد؟

خرید کلید و پریز توکار برای سیمکشی روکار و کلید و پریز روکار برای سیمکشی توکار مجاز نیست مگر اینکه سیمکشی با ترانکینگ مخصوص نصب کلید و پریز انجام شده باشد.

درجه حفاظت IPXX مربوط به خرید کلید و پریز چیست؟

درجه حفاظت تجهیزات برقی را بیان می کند. در کلید پریز ها، درجه حفاظت برای محیط مرطوب IP44 و محیط تر و خارج از ساختمان IP45 است.