هزینه نگهداری کابل های جرثقیل کم است و در برابر خوردگی مقاوم است. به شما امکان می دهد در هر شرایط آب و هوایی از آن استفاده کنید. در کنار این موارد کابل های جرثقیل دارای  محدودیت طولی نیستند. کابل های جرثقیل از چندین رشته سیم تشکیل شده است که وزن را به طور یکنواخت به تمام رشته ها پخش می کند در نتیجه اگر یک سیم در فرآیند عملیات شکسته شود، کابل جرثقیل استحکام کافی برای تکمیل عملیات در حال انجام را دارد.


ساختار کابل های جرثقیل چیست؟
ساختار کابل جرثقیل از چهار جزء اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:


سیم های فلزی
اینها کوچکترین اجزای کابل جرثقیل هستند که رشته های جداگانه طناب را تشکیل می دهندسیم های فلزی از مواد مختلفی مانند فولاد، فولاد ضد زنگ، آهن، برنز و مونل ساخته می شوندآنها بسته به استحکام، مقاومت در برابر خستگی، مقاومت در برابر سایش، و مقاومت در برابر خوردگی موجود هستند.

پایه های چند سیمی
این شامل دو یا چند سیم است که به ترتیب خاصی به هم پیچیده و مرتب شده اند سپس رشته های منفرد یک الگوی مارپیچ در اطراف هسته کابل های جرثقیل به خود می گیرندرشته های با قطر سیم بزرگ در برابر سایش مقاوم هستند در حالی که رشته های با قطر کمتر انعطاف پذیرتر هستند.

هسته فولادی یا فیبر
این قسمت از کابل از مرکز عبور می کند، بنابراین رشته را پشتیبانی می کند و به حفظ موقعیت نسبی کمک می کند
موقعیت کابل جرثقیل را تحت شرایط شدید مانند تنش های خمشی و بارگذاری حفظ می کند.

کابل های جرثقیل چه ویژگی هایی دارند؟
ویژگی های کابل جرثقیل که قبل از خرید باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

استحکام - قدرت
این حداقل نیروی شکست کابل جرثقیل است که میزان وزنی را که می تواند بدون شکستگی تحمل کند را تعیین می کند شما باید یک کابل جرثقیل با قدرتی در نظر بگیرید که بتواند کشش ناشی از بارهای شما را تحمل کند.

مقاومت در برابر تغییر شکل و اتلاف فلز
این مربوط به نوع ماده ای است که سازنده در ساخت کابل های جرثقیل استفاده می کنداین ماده باید به اندازه کافی قوی باشد تا در برابر اتلاف فلز در اثر عوامل خاصی مانند خوردگی مقاومت کند.

مقاومت در برابر خرد کردن
خرد کردن به تأثیر فشار خارجی بر روی کابل جرثقیل اشاره دارد که می تواند شکل مقطع را مخدوش کند
شما باید کابل جرثقیل را با توانایی مقاومت یا مقاومت در برابر نیروهای خارجی در نظر بگیرید و در نتیجه کارایی را افزایش دهید.