آیا اپلیکیشن Smart Life امن است؟
برنامه Smart Life روزانه آنقدر که فکر می کنید از نظر حریم خصوصی داده ایمن نیست. از آنجایی که دفتر مرکزی شرکت مادر در چین است، دولت چین دسترسی گسترده ای به اطلاعات شما دارد. این یک نگرانی بالقوه ایمنی است.
1. برنامه Smart Life متعلق به Tuya (یک شرکت چینی) است.
ما نمی توانیم در مورد برنامه Smart Life بدون صحبت در مورد توسعه دهنده آن صحبت کنیم.Volcano Technology Limited این برنامه را ایجاد کرده است، اما آنها زیرمجموعه Tuya Smart هستند.Tuya Smart یک شرکت بزرگ اینترنت اشیا است که نرم افزار و سخت افزار مورد استفاده برای گجت های خانه هوشمند را توسعه می دهد. این شرکت در هانگژو چین مستقر است.آنها در سطح آمازون یا گوگل نیستند اما بازیگران اصلی بازار هستند.برنامه Smart Life آنها میلیون ها بار در فروشگاه Google Play و App Store دانلود شده است . بنابراین، می توانیم فرض کنیم که این یک برنامه بسیار موفق است.
Tuya بیان می کند که آنها مواردی مانند IP شما، اطلاعات اتصال بی سیم، فایل های گزارش و غیره را جمع آوری می کنند.
بدترین مشکلی که در اینجا می بینم این است که آنها فایل ها را لاگ می کنند. برخی از مردم بر این باورند که Tuya داده های شما را جمع آوری کرده و به تبلیغ کنندگان می فروشد.اگرچه این غیر معمول است. اکثر شرکت های مدرن، از آمازون گرفته تا سامسونگ، داده های شما را به تبلیغ کنندگان می فروشند!
شما بین اعتماد به یک شرکت چینی مانند Tuya یا یک شرکت آمریکایی مانند Google یکی را انتخاب می کنید.
این به شما بستگی دارد که آیا می خواهید به Tuya اعتماد کنید یا نه. با این حال، باید بدانید که چین قوانین سختگیرانه ای برای حفظ حریم خصوصی دارد که Tuya باید از آنها پیروی کند.
اما بسیاری از ما در حال حاضر یک گوشی هوشمند، ساعت هوشمند یا گجت چینی داریم.  ما TikTok را در تلفن های خود داریم. بنابراین، Smart Life یک برنامه چینی بودن آنقدرها هم مهم نیست.پیشنهاد می‌کنم همه مجوزهایی را که برنامه Smart Life برای کار کردن به آنها نیاز ندارد، غیرفعال کنید.
Tuya سعی می کند از داده های شما محافظت کند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد.Smart Life برای کار کردن به وای فای نیاز دارد. داده ها از تلفن شما به سرورهای آنها و دستگاه هوشمند شما از طریق WiFi خانه شما منتقل می شود. این کاملاً ایمن نیست.اطلاعات شما باید کمی جابجا شود. سایر فناوری‌های خانه هوشمند مانند Zigbee و Z-Wave برای کار کردن به WiFi یا سرور نیاز ندارند.
کارشناسان می گویند که امنیت و حفظ حریم خصوصی نگرانی های اصلی در مورد اینترنت اشیا است.بنابراین، برنامه Smart Life به اندازه سرورهای Tuya امن است. به گفته این شرکت، Tuya Cloud آنها بسیار امن است زیرا داده ها رمزگذاری شده است.اگر نمی دانید رمزگذاری چیست، این روشی است که داده های شما را درهم می کند.هنگامی که داده ها جابه جا می شوند، سارقان اطلاعات نمی توانند آن را بدون کلید رمزنگاری درک کنند.
برنامه زندگی هوشمندsmart life  از IFTTT استفاده می کند.If This then That (یا فقط IFTTT) یک شرکت معروف خدمات خانه هوشمند است. برنامه Smart Life از خدمات خود برای اجرای دستورات استفاده می کند.IFTTT یک شرکت آمریکایی است، بنابراین آنها تمام اقدامات امنیتی منظم را دنبال می کنند. آنها مجاز به فروش هیچ یک از داده های شما بدون رضایت شما نیستند.بنابراین، می توان گفت که IFTTT ایمن است. فقط مطمئن شوید که فقط شما رمز عبور خود را می دانید.
پاداش: گجت های خانه هوشمند دارای خطرات ایمنی فردی هستند
شما از برنامه Smart Life برای اتصال انواع دستگاه ها استفاده می کنید که برای اتوماسیون خانگی عالی است. پس ایمنی داده های شما فقط به Smart Life بستگی ندارد. همچنین به امنیت و ایمنی وسایل خانه هوشمند شما متکی است.
نتیجه نهایی
Tuya، یک اپلیکیشن چینی، مالک اپلیکیشن Smart Life است. این موضوع برخی از تردیدها را برانگیخته است، اما چین در چند سال گذشته با قوانین حفظ حریم خصوصی خود سختگیرتر شده است.
انتخاب درست اولین قدم از یک خرید هوشمندانه است ، برای بهترین انتخاب کارشناسان فنی سیتی برق در کنار شما هستند. شما میتوانید پیش از خرید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان فنی سیتی برق استفاده کنید.