همان‌طور که اینترنت اشیا با کلیپی که ذهن را تغییر می‌دهد به گسترش خود ادامه می‌دهد، مارک‌ها و خرده‌فروشان درک می‌کنند که اکنون زمان ورود به آن فرارسیده است. بااین‌حال، راه‌های مختلفی برای اتخاذ یک پلتفرم اینترنت اشیا وجود دارد، و البته پلتفرم‌های مختلف اینترنت اشیا همانند smart home و Tuya برای انتخاب وجود دارد.
 بااین‌حال، یک چیز مسلم است: هر شرکتی می‌خواهد تاحدامکان سریع، ایمن و مقرون‌به‌صرفه وارد شود و درعین‌حال کیفیت محصول را حفظ کند.
 با درنظرگرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به چهار مورد مهم در پلتفرم IoT خانه هوشمند بیندازیم...

1. روابط

اینترنت اشیا، البته، همه چیز در مورد روابط است: روابط بین دستگاه‌ها و داده‌های آنها. اما در این نمونه خاص بیشتر به روابط اکوسیستم شرکت یا اینترنت اشیا اشاره می‌کنیم. تأمین‌کننده اکوسیستم اینترنت اشیا شما باید دارای روابط بین عرضه‌کننده و سازنده در سراسر جهان باشد که به شما امکان می‌دهد به‌سرعت بهترین سازنده خاص - یا در صورت نیاز - برند را برای محصول خانه هوشمند خود پیدا کنید.
 علاوه بر این، آنها باید بتوانند و مایل باشند تا تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان را بر اساس بودجه و نیازهای بازار شما توصیه کنند - آنهایی که شما را به‌راحتی و به‌سرعت از حالت دستی به هوشمند می‌رسانند. بدون این روابط از قبل ایجاد شده، شما کورکورانه به آن دست خواهید یافت و باید زمان و پول زیادی را برای سرمایه‌گذاری‌های نهایی سرمایه‌گذاری کنید.

2. گزینه ها و انعطاف پذیری

آیا می خواهید برنامه خانه هوشمند خود را توسعه دهید یا از شخص دیگری استفاده کنید؟ آیا می خواهید سخت افزار اینترنت اشیا خود را بسازید یا از سخت افزار شخص دیگری استفاده کنید؟ از کدام ارائه دهنده ابری می خواهید استفاده کنید و ترجیح می دهید از کدام پروتکل اتصال برای اتصال به آن ارائه دهنده ابر استفاده کنید؟
یک پلت فرم عالی اینترنت اشیاء خانه هوشمند گزینه هایی را در مورد همه موارد فوق در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد بیشترین گستردگی انتخاب ها را در اختیار شما قرار دهد تا در مورد نحوه نزدیک شدن به بازار خانه های هوشمند بیشترین انعطاف را به شما بدهد.

3. IoT Cloud و قدرت اتصال
شما می‌خواهید که اکوسیستم اینترنت اشیا شما با همه ارائه‌دهندگان اصلی ابر عمومی سازگاری داشته باشد تا در صورت نیاز، انعطاف‌پذیری لازم برای تغییر را داشته باشید. همچنین می‌خواهید این گزینه را داشته باشید که از بهترین پروتکل اتصال ممکن برای اتصال به این ابرها استفاده کنید، خواه Wi-Fi، ZigBee یا بلوتوث باشد. پروتکل‌های خاص برای محصولات و موقعیت‌های خاص بهتر عمل می‌کنند، بنابراین داشتن توانایی استفاده از هر یک از آنها این فرصت را به شما می‌دهد تا از اکوسیستم اینترنت اشیا خود بیشترین بهره را ببرید.

4. امنیت داده ها

البته نه‌تنها برای شرکت‌های اینترنت اشیا بلکه برای مصرف‌کنندگانی که از محصولات این شرکت‌های اینترنت اشیا استفاده می‌کنند، نگرانی اصلی است.
وقتی نوبت به پلتفرم اینترنت اشیا شما می‌رسد، واقعاً باید به نحوه برخورد ارائه‌دهنده پلت فرم امنیت نگاه کنید.

برخی از سوالات کلیدی برای پرسیدن عبارتند از:

1. از کدام شرکت یا نرم‌افزار امنیت سایبری برای ایمن‌سازی محصولات و اکوسیستم اینترنت اشیا استفاده می‌کنند؟
 2. آیا آنها امنیت را در هر مرحله از چرخه داده، از جمع‌آوری و پردازش گرفته تا انتقال و حذف، موردتوجه قرار می‌دهند؟
 3. چه نوع ابزارها و روش‌های رمزگذاری داده‌ها را ارائه می‌دهند؟
 4. از چه نوع سیستم تشخیص نفوذ استفاده می‌کنند؟

خانه هوشمند
در مورد امنیت پلتفرم اینترنت اشیا موارد مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، بنابراین وقتی زمان انتخاب پلتفرم خود فرامی‌رسد، حتماً این سؤالات را از ارائه‌دهندگان پلتفرم احتمالی خود بپرسید.
 با ورود شرکت‌های بسیار زیادی به فضای اینترنت اشیا، شانس شما برای انجام حرکت خود به‌سرعت فرامی‌رسد، بنابراین آن را از دست ندهید. انتخاب شریک و پلت فرم مناسب اینترنت اشیا خانه هوشمند برای موفقیت شما بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که به روابط، انعطاف‌پذیری، اتصال ابر اینترنت اشیا و امنیت فکر کنید. چک‌لیستی آماده داشته باشید و مطمئن شوید که همه اعضای گروه مجهز خود به همراه «قدرت‌هایی که وجود دارند» کاملاً درک می‌کنند که باید در اکوسیستم اینترنت اشیا به دنبال چه باشید. به‌این‌ترتیب، شما آماده سرمایه‌گذاری در این بازار به‌سرعت درحال‌رشد خواهید بود.
 شرکت‌های مرتبط همانند تویا (Tuya) به طور مداوم درحال‌توسعه ویژگی‌های جدید خانه هوشمند هستند که می‌تواند تجربه شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.
 انتخاب درست اولین قدم از یک خرید هوشمندانه است، برای بهترین انتخاب کارشناسان فنی سیتی برق در کنار شما هستند. شما می‌توانید پیش از خرید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان فنی سیتی برق استفاده کنید .