همانطور که اینترنت اشیا با کلیپی که ذهن را تغییر می دهد به گسترش خود ادامه می دهد، مارک ها و خرده فروشان درک می کنند که اکنون زمان ورود به آن فرا رسیده است. با این حال، راه‌های مختلفی برای اتخاذ یک پلتفرم اینترنت اشیا  وجود دارد، و البته پلتفرم‌های مختلف اینترنت اشیا همانند smart home  و Tuya برای انتخاب وجود دارد.
با این حال، یک چیز مسلم است: هر شرکتی می‌خواهد تا حد امکان سریع، ایمن و مقرون به صرفه وارد شود و در عین حال کیفیت محصول را حفظ کند.
با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی به چهار مورد مهم در پلتفرم IoT خانه هوشمند بیاندازیم.

1. روابط

اینترنت اشیا، البته، همه چیز در مورد روابط است: روابط بین دستگاه ها و داده های آنها. اما در این نمونه خاص بیشتر به روابط اکوسیستم شرکت یا اینترنت اشیا اشاره می کنیم. تامین‌کننده اکوسیستم اینترنت اشیاء شما باید دارای روابط بین عرضه‌کننده و سازنده در سراسر جهان باشد که به شما امکان می‌دهد به سرعت بهترین سازنده خاص - یا در صورت نیاز - برند را برای محصول خانه هوشمند خود پیدا کنید.
علاوه بر این، آنها باید بتوانند و مایل باشند تا تولیدکنندگان و تامین کنندگان را بر اساس بودجه و نیازهای بازار شما توصیه کنند - آنهایی که شما را به راحتی و به سرعت از حالت دستی به هوشمند می رسانند. بدون این روابط از قبل ایجاد شده، شما کورکورانه به آن دست خواهید یافت و باید زمان و پول زیادی را برای سرمایه گذاری های نهایی سرمایه گذاری کنید.

2. گزینه ها و انعطاف پذیری

آیا می خواهید برنامه خانه هوشمند خود را توسعه دهید یا از شخص دیگری استفاده کنید؟ آیا می خواهید سخت افزار اینترنت اشیا خود را بسازید یا از سخت افزار شخص دیگری استفاده کنید؟ از کدام ارائه دهنده ابری می خواهید استفاده کنید و ترجیح می دهید از کدام پروتکل اتصال برای اتصال به آن ارائه دهنده ابر استفاده کنید؟
یک پلت فرم عالی اینترنت اشیاء خانه هوشمند گزینه هایی را در مورد همه موارد فوق در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد بیشترین گستردگی انتخاب ها را در اختیار شما قرار دهد تا در مورد نحوه نزدیک شدن به بازار خانه های هوشمند بیشترین انعطاف را به شما بدهد.

3. IoT Cloud و قدرت اتصال

شما می خواهید که اکوسیستم اینترنت اشیا شما با همه ارائه دهندگان اصلی ابر عمومی سازگاری داشته باشد تا در صورت نیاز، انعطاف پذیری لازم برای تغییر را داشته باشید. همچنین می‌خواهید این گزینه را داشته باشید که از بهترین پروتکل اتصال ممکن برای اتصال به این ابرها استفاده کنید، خواه Wi-Fi، ZigBee یا بلوتوث باشد. پروتکل‌های خاص برای محصولات و موقعیت‌های خاص بهتر عمل می‌کنند، بنابراین داشتن توانایی استفاده از هر یک از آنها این فرصت را به شما می‌دهد تا از اکوسیستم اینترنت اشیا خود بیشترین بهره را ببرید.

4. امنیت داده ها
البته نه تنها برای شرکت های اینترنت اشیا بلکه برای مصرف کنندگانی که از محصولات این شرکت های اینترنت اشیا استفاده می کنند، نگرانی اصلی است.
وقتی نوبت به پلتفرم اینترنت اشیا شما می‌رسد، واقعاً باید به نحوه برخورد ارائه‌دهنده پلت فرم امنیت نگاه کنید. برخی از سوالات کلیدی برای پرسیدن عبارتند از:
1. از کدام شرکت و/یا نرم افزار امنیت سایبری برای ایمن سازی محصولات و اکوسیستم اینترنت اشیا استفاده می کنند؟
2. آیا آنها امنیت را در هر مرحله از چرخه  داده، از جمع آوری و پردازش گرفته تا انتقال و حذف، مورد توجه قرار می دهند؟
3. چه نوع ابزارها و روش های رمزگذاری داده ها را ارائه می دهند؟
4. از چه نوع سیستم تشخیص نفوذ استفاده می کنند؟


در مورد امنیت پلتفرم اینترنت اشیا موارد مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، بنابراین وقتی زمان انتخاب پلتفرم خود فرا می رسد، حتماً این سؤالات را از ارائه دهندگان پلتفرم احتمالی خود بپرسید.
با ورود شرکت‌های بسیار زیادی به فضای اینترنت اشیا، شانس شما برای انجام حرکت خود به سرعت فرا می‌رسد، بنابراین آن را از دست ندهید. انتخاب شریک و پلت فرم مناسب اینترنت اشیاء خانه هوشمند برای موفقیت شما بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که به روابط، انعطاف پذیری، اتصال ابر اینترنت اشیا و امنیت فکر کنید. چک لیستی آماده داشته باشید و مطمئن شوید که همه اعضای تیم خود به همراه «قدرت‌هایی که وجود دارند» کاملاً درک می‌کنند که باید در اکوسیستم اینترنت اشیا به دنبال چه باشید. به این ترتیب، شما آماده سرمایه گذاری در این بازار به سرعت در حال رشد خواهید بود.
شرکت های مرتبط همانند تویا (Tuya)  به طور مداوم در حال توسعه ویژگی های جدید خانه هوشمند هستند که می تواند تجربه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
انتخاب درست اولین قدم از یک خرید هوشمندانه است ، برای بهترین انتخاب کارشناسان فنی سیتی برق در کنار شما هستند. شما میتوانید پیش از خرید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان فنی سیتی برق استفاده کنید .