خانه هوشمند چه مزایایی دارد؟

خانه‌های هوشمند به شما این امکان را می‌دهند که کنترل بیشتری بر مصرف انرژی خود داشته باشید، درحالی‌که مواردی مانند تنظیم دما، روشن و خاموش‌کردن چراغ‌ها، باز کردن و بستن پنجره‌ها، و تنظیم آبیاری بر اساس آب‌وهوا را خودکار می‌کنند.
 خانه‌های هوشمند بینش‌هایی در مورد مصرف انرژی ارائه می‌کنند که می‌تواند به شما کمک کند انرژی کارآمدتری داشته باشید و به عوامل زیست‌محیطی توجه داشته باشید.
 خانه‌های هوشمند می‌توانند مناطقی را مشخص کنند که در آن‌ها انرژی بیشتری نسبت به نیازتان مصرف می‌کنید، به شما این امکان را می‌دهند که در آن مناطق کاهش پیدا کرده و در هزینه خود صرفه‌جویی کنید.


آیا دستگاه های خانه هوشمند به صرفه هستند؟
دستگاه‌های خانه هوشمند همیشه در مصرف انرژی کارآمد نیستند، اما می‌توان از آن‌ها در راه‌هایی استفاده کرد که به شما در صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک کند. وقتی لوازم‌خانگی هوشمند، چراغ‌ها یا ترموستات هوشمند دارید، زمان و نحوه روشن‌شدن و عملکرد آن‌ها را کنترل می‌کنید؛ بنابراین، کنترل بیشتری بر مصرف انرژی خود دارید و به‌احتمال زیاد عادات مصرف انرژی خود را تغییر خواهید داد.
 خانه‌های هوشمند چگونه کار می‌کنند؟
 وقتی خانه‌های هوشمند برای اولین‌بار به یک گزینه تبدیل شدند، پاسخ کمی مبهم بود. اما با پیوستن بازیگران بزرگ‌تر به این صنعت، درک و دستیابی به فناوری‌های لازم برای شروع کار را برای مصرف‌کنندگان آسان‌تر می‌کنند.
 آنچه برای تبدیل خانه معمولی خود به خانه هوشمند نیاز دارید عبارت‌اند از:

  • اتصال وای‌فای. 
  • لوازم‌خانگی هوشمند یا دستگاه‌های خانه هوشمند. 
  • یک سیستم خانه هوشمند برای اتصال، نظارت و کنترل این دستگاه‌ها.

خانه هشمند | smart home

دستگاه هوشمند چیست؟

دستگاه هوشمند به هر وسیله الکترونیکی گفته می‌شود که می‌تواند به سیستم خانه هوشمند شما متصل شود، بتواند با دستگاه‌های دیگر تعامل داشته باشد و بتواند به‌تنهایی تصمیم‌گیری کند. تلویزیون، اجاق‌گاز، سیستم های هشدار، زنگ درها، درب‌های گاراژ و استریو نمونه‌هایی از دستگاه‌های هوشمند هستند. دستگاه‌های هوشمند را می‌توان به طور جداگانه و در طول زمان خریداری کرد و به‌راحتی می‌توانید خانه خود را به یک‌خانه هوشمند تبدیل کنید.

سیستم خانه هوشمند چیست؟

سیستم خانه هوشمند، به اصطلاح، «مرکز» خانه هوشمند شما است. یک سیستم خانه هوشمند چه از طریق یک واحد نصب شده روی دیوار یا نرم افزار قابل دسترسی از طریق اینترنت، اطلاعات منحصر به فردی را از هر یک از دستگاه ها یا وسایل هوشمند شما جمع آوری می کند و به شما امکان می دهد همه دستگاه های خود را در یک مکان کنترل کنید. از آنجایی که بازار خانه های هوشمند هنوز در حال ظهور است، چندین گزینه مختلف برای سیستم های خانه هوشمند یا هاب اتوماسیون خانگی وجود دارد که اکثر آنها فقط با سیستم های خاص دیگر سازگار هستند. بنابراین قبل از خرید حتماً سازگاری را تأیید کنید.
انتخاب درست اولین قدم از یک خرید هوشمندانه است، برای بهترین انتخاب کارشناسان فنی سیتی برق در کنار شما هستند. شما میتوانید پیش از خرید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان فنی سیتی برق استفاده کنید .