راحتی و آسایش مهم ترین مزیت خانه های هوشمند است. آنها دسترسی و امنیت ما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. بدون بلند شدن، می‌توانید دمای خانه خود را تنظیم کنید، نور را آنطور که می‌خواهید کنترل کنید یا موسیقی پخش کنید. اوج بهینه سازی را زمانی تصور کنید که بتوانید خانه خود را برخلاف آب و هوای خارج از منزل آماده کنید. پس از یک روز گرم، بازگشت به خانه ای خنک، آرام و کم نور تنها با فشار دادن یک دکمه امکان پذیر است. به همین ترتیب، می توانید تمام خانه خود را طوری تنظیم کنید که هنگام ورود به داخل به دلیل شرایط سرد بیرون، گرم شود.
به نظر می رسد کنترل کل طیف وسیعی از لوازم هوشمند با یک دستگاه یا برنامه تنها برای یک فیلم علمی تخیلی واقعیت دارد، اینطور نیست؟  در زندگی واقعی نیز امکان پذیر است. اگر اینترنت، تلفن همراه یا هر وسیله دیگری دارید، می‌توانید تمام وسایل و مکانیزم‌های خود را از یک نقطه مرکزی کنترل کنید. این سیستم کنترل کامل خانه را در اختیار شما قرار می دهد و در نتیجه می توانید آزادانه مطابق با مشخصات خود تنظیم یا تغییراتی ایجاد کنید. اتصال پیچیده بین دستگاه های خانگی به شما امکان می دهد همه چیز را از راه دور کنترل کنید.
در صورت بروز هرگونه مشکل یا نقص، خانه هوشمند شما بلافاصله به شما اطلاع خواهد داد. اگر مهاجمی بخواهد وارد خانه شود، مستقیماً پیامی مبنی بر حضور یک فرد غیرمجاز در خانه شما دریافت خواهید کرد. شما می توانید بلافاصله با مقامات تماس بگیرید و متجاوز در اسرع وقت دستگیر می شود. در مثالی دیگر، سیستم اتوماسیون خانگی شما در صورت نبود غذا در یخچال به شما اطلاع می دهد و باید مقداری از آن را خریداری کنید!


شما می خواهید در جریان اخبار سیاسی و ملی اخیر باشید. نگران نباشید، فقط دستیار دیجیتال خودکار خود را برنامه ریزی کنید تا روز شما را با رویدادهای آینده، اخبار فوری و حتی پیش بینی آب و هوا آغاز کند.
وقتی برای کار دور هستید، و کارهای فوری لوله کشی باید انجام شود، چه کار می کنید؟ خانه هوشمند شما برای حل این مشکل وارد عمل می شود! سیستم خانه هوشمند شما به شما این امکان را می دهد که خانه خود را با استفاده از دسترسی از راه دور به درها باز کنید و به لوله کش ها اجازه دهید تعمیرات خود را انجام دهند. این کمک بزرگی است زیرا نیازی به حضور حضوری ندارید و کار شما نیز انجام می شود.
سیستم خانه هوشمند نیز باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. اتوماسیون سیستم های گرمایشی و سرمایشی خانه شما باعث صرفه جویی زیادی در هزینه و انرژی می شود. همچنین کنترل بیشتری روی گرمایش و سرمایش خانه خود دارید. یک ترموستات هوشمند قابل برنامه‌ریزی، برنامه و تنظیمات دمایی شما را یاد می‌گیرد و بر اساس آن تنظیم می‌کند.
با یک سیستم خانه هوشمند، می توانید زمانی که در تعطیلات یا محل کار از خانه خود دور هستید، نظارت از راه دور داشته باشید. با کمک داشبوردهای راه دور، می توانید چراغ ها را روشن و خاموش کنید و پرده های خودکار را بالا یا پایین کنید. این باعث می شود این تصور ایجاد شود که در خانه هستید، که خطر نفوذ یا سرقت را کاهش می دهد.
در مقایسه با قفل های معمولی، سیستم اتوماسیون خانگی شما پیشرفت های ایمنی بیشتری را به شما ارائه می دهد. خانه های هوشمند با سیستم قفل هوشمند، دوربین های نصب شده و سایر لوازم امنیتی بسیار ایمن تر از خانه های معمولی هستند.
مزایای بیمه خانه های هوشمند نیز وجود دارد. بسیاری از شرکت‌های بیمه خانه‌های هوشمند را کمتر در معرض سرقت قرار می‌دهند و در حق بیمه تخفیف می‌دهند.
خانه های هوشمند نیز گزینه خوبی برای افراد مسن ساکن در خانه هستند. دستورات صوتی برای کار با ابزارها و لوازم مختلف به آنها امکان می دهد مستقل باشند و زندگی آنها را راحت تر و راحت تر کند.
خانه های هوشمند ارزش فروش مجدد بیشتری دارند که به طور قابل توجهی بالاتر از خانه های معمولی است. با ویژگی‌های اتوماسیون خانگی مانند امنیت هوشمند، کنترل آب و هوا، لوازم خانگی و سرگرمی، خانه‌های هوشمند تقاضای زیادی دارند. آنها یک چشم انداز عالی برای سرمایه گذاری هستند.
در نهایت، ما به مزیت اساسی می رسیم - تمیز کردن کارهای خانگی. نظافت کاری بسیار وقت گیر و همچنین بسیار خسته کننده است. با این حال، با خانه هوشمند خود، می توانید ربات ها را در یک لحظه خانه شما را تمیز کنند.

اینها برخی از ویژگی های برتر برای اضافه کردن به خانه هوشمند شما هستند. علاوه بر اینها، بسیاری از ویژگی ها و فناوری های بیشتری وجود دارد که می توانید به خانه خود اضافه کنید. شرکت های مرتبط همانند تویا (Tuya)  به طور مداوم در حال توسعه ویژگی های جدید خانه هوشمند هستند که می تواند تجربه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
انتخاب درست اولین قدم از یک خرید هوشمندانه است ، برای بهترین انتخاب کارشناسان فنی سیتی برق در کنار شما هستند. شما میتوانید پیش از خرید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان فنی سیتی برق استفاده کنید .