سفارشی‌سازی‌های بیشتر شامل تشخیص حرکت است که به چراغ‌ها اجازه می‌دهد وقتی واقعاً در اتاق هستید فعال شوند. این را می توان برای یک اتاق خاص یا کل خانه، بر اساس نیاز شما انجام داد. علاوه بر این، فعال کردن نور در فضای باز نیز امکان پذیر است و به شما امکان می دهد هر کسی را که در حال عبورهست را ببینید.


امنیت پیشرفته
با پیشرفت های تکنولوژیکی، یک ویژگی امنیتی پیشرفته، نیاز روز در سیستم خانه هوشمند شما است. با نشستن در هر نقطه از جهان، می توانید فعال و غیرفعال کردن هشدار و همچنین ویرایش تنظیمات آن را کنترل کنید. شما همچنین می توانید گزینه هایی را برای شناسایی هر گونه نفوذ را پیکربندی کنید. با ویژگی های امنیتی پیشرفته، در صورت نفوذ، چراغ های بیرونی خانه شما فعال می شود و سپس سیستم به شما یا پرسنل امنیتی در مورد هر کسی که بخواهد به زور وارد خانه شود، هشدار می دهد.


کنترل دما
تلاش برای تنظیم آب و هوای اتاق  بسیار رایج است. به لطف قابلیت کنترل دما در فناوری خانه هوشمند، اکنون می توانید گرمایش و سرمایش اتاق خود را به راحتی کنترل کنید. یک ترموستات هوشمند می تواند برنامه ریزی شود تا تنظیمات زمان بندی و دمایی شما را یاد بگیرد. شما می توانید گرمایش و سرمایش اتاق های خود را در مواقعی که نیاز دارید داشته باشید.
علاوه بر این، می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که سنسورهای حساس به آب و هوا را در خارج قرار دهید، که به سیستم کنترل دما اجازه می‌دهد تا شرایط بیرون را تشخیص دهد و بر اساس آن تنظیم شود. این فناوری مدرن که به راحتی توسط برنامه های هوشمند یا دستیارهای مجازی کنترل می شود، بر صرفه جویی در انرژی نیز تمرکز دارد و در مصرف انرژی صرفه جویی زیادی می کند.


کنترل لوازم خانگی
خانه های ما این روزها پر از لوازم هوشمند است. برخی از لوازم رایج عبارتند از: فر، یخچال، قهوه ساز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و غیره که در حال حاضر امکان کنترل این وسایل با استفاده از سیستم اتوماسیون خانگی وجود دارد. این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و همچنین شما را از هر خطری نجات می دهد زیرا می توانید هر وسیله ای را از یک برنامه خانه هوشمند روشن یا خاموش کنید. این فناوری کنترل لوازم خانگی حتی می‌تواند به شما بگوید چه مقدار نیرو یا انرژی در لوازم خود مصرف می‌کنید و به شما بینشی در مورد مکان و نحوه ذخیره این انرژی می‌دهد.


سرگرمی و کنترل صدا
ویژگی سرگرمی چیز خوب و هیجان انگیزی است که می توانید در خانه هوشمند خود داشته باشید. شما می توانید تمام جنبه های سرگرمی خود از تلویزیون گرفته تا رادیو و موسیقی را فقط با برنامه خانه هوشمند خود کنترل کنید. چه در حال آشپزی و چه در حال حمام کردن به موسیقی گوش دهید. هر زمان که دوست داشتید، برنامه های تلویزیونی ضبط شده، فیلم ها را تماشا کنید. کنترل صدا یکی از ویژگی های فرعی عالی سیستم سرگرمی یک خانه هوشمند است. مطمئنا همه شما موافق هستید! همه عاشق موسیقی هستند و پخش موسیقی در هر مکان و هر زمان در خانه بدون هیچ تلاشی بهشتی محض است. کنترل صوتی توزیع شده در خانه هوشمند شما این امر را به واقعیت تبدیل می کند. چندین اتاق را به شبکه خانگی شما متصل می کند و می توانید در هر زمان و هر مکان به موسیقی گوش دهید. با کنترل نور و موسیقی خود، می توانید خانه خود را به یک باشگاه تبدیل کنید و از آن لذت ببرید!


کنترل کننده آبیاری
در تعطیلات، آیا نگران این هستید که چه کسی به گیاهان گرانبهای شما آب می دهد؟ نگران نباشید، این ویژگی کنترل آبیاری تمام نگرانی های شما را از بین می برد. این فناوری اتوماسیون خانگی از باغ شما مراقبت خواهد کرد. سیستم های آبیاری و کنترل آبپاش مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را در خانه هوشمند خود نصب کنید و بدون نگرانی  به تعطیلات خود بروید. شما به راحتی می توانید این سیستم های آبیاری را از یک مکان دور با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل اختصاصی کنترل کنید. علاوه بر این، این کنترل کننده های آبیاری هوشمند می توانند مراقبت از باغ شما را ساده کرده و مقدار زیادی آب را ذخیره کنند.


سیستم قفل هوشمند
این یکی دیگر از ویژگی های عالی برای داشتن خانه هوشمند است. بسیاری از مواقع حتماً مضطرب و نگران این بوده اید که آیا درهای خود را قفل کرده اید یا خیر. با سیستم قفل هوشمند می توانید به راحتی قفل های خود را از گوشی هوشمند خود کنترل کنید. این فناوری اتوماسیون خانگی به شما یک کلید یدکی مجازی می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که بدون نگرانی از سرقت  قفل‌های خانه خود را از طریق تلفن خود کنترل کنید. بهترین بخش قفل های هوشمند که از سیستم های الکترونیکی استفاده می کنند این است که می توانید آنها را به راحتی پیکربندی کنید و در یک لحظه دسترسی را تغییر دهید. علاوه بر این، می توانید کلیدهای مختلفی را برای یک قفل تولید کنید و زمانی که در باز می شود، به صورت الکترونیکی ضبط کنید. به دلیل کاربرد عالی، صاحبان مهمانخانه و ارائه دهندگان خدمات مهمان نوازی در حال ارتقاء به قفل های هوشمند هستند.

دوربین فیلمبرداری زنگ در
دوربین های ویدیویی زنگ در می توانند اولین خط دفاعی شما برای محافظت از خانه شما در برابر دزدان و افراد نامطلوب باشند. علاوه بر این، برای دیدن و صحبت با فرد درب منزل، می‌توانید از قبل به این دستگاه‌ها دستور دهید که فیلم بازدیدکنندگان را ضبط کنند. همچنین، دوربین‌های زنگ ویدیوی هوشمند دارای حسگرهای تشخیص حرکت هستند و در صورت فعال شدن، در صورت ثبت هرگونه فعالیت ناخواسته انسانی، این دستگاه‌ها می‌توانند پیام‌های هشدار امنیتی را روی تلفن یا ایمیل شما ارسال کنند.
وقتی از خانه دور هستید و کسی زنگ خانه شما را به صدا در می آورد و انتظار ملاقات با شما را دارد، چه کار می کنید؟ این دوربین زنگ ویدیویی هوشمند راه حل است. به شما این امکان را می دهد که از طریق گوشی هوشمند خود با بازدیدکنندگان خود چت کنید. با این دوربین زنگ در، می توانید با هر کسی صحبت کنید و برنامه های خود را دوباره برنامه ریزی کنید. یک ویژگی عالی که باید در گوشی هوشمند خود داشته باشید، اینطور نیست؟

کنترل کننده آکواریوم
این فناوری هوشمند برای ماهی های خانگی شما عالی است. وقتی بیرون از خانه خود هستید و زمان تغذیه آنهاست، نگران نباشید! شما می توانید این کار را به راحتی از طریق گوشی هوشمند خود انجام دهید. این سیستم کنترل آکواریوم به شما کنترل کاملی بر روی آکواریوم می دهد، از تغذیه خودکار تا کنترل دما.

بیدار شو
یکی دیگر از ویژگی های عالی برای اضافه کردن به سیستم خانه هوشمند خود این است که ساعت های زنگ دار خود را برای بیدار شدن در زمان مناسب کنترل کنید. شما می توانید صداهایی را که می خواهید بیدار شوید را انتخاب کنید. تصور کنید با صدای یا موسیقی مورد علاقه خود از خواب بیدار می شوید - این کار صبح های شما را بسیار دلپذیرتر و با طراوت می کند.
اینها برخی از ویژگی های برتر برای اضافه کردن به خانه هوشمند شما هستند. علاوه بر اینها، بسیاری از ویژگی ها و فناوری های بیشتری وجود دارد که می توانید به خانه خود اضافه کنید. شرکت های مرتبط همانند تویا (Tuya)  به طور مداوم در حال توسعه ویژگی های جدید خانه هوشمند هستند که می تواند تجربه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
انتخاب درست اولین قدم از یک خرید هوشمندانه است ، برای بهترین انتخابکارشناسان فنی سیتی برقدر کنار شما هستند. شما میتوانید پیش از خرید از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان فنی سیتی برق استفاده کنید .