بایگانی نوشته‌ها


تفاوت لامپ LED و کم مصرف

تفاوت لامپ LED و کم مصرف

تفاوت لامپ LED و کم‌مصرف یکی از سؤالاتی است که شاید ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد و در این نوشتار قصد داریم به پرسش " تفاوت لامپ LED و کم‌مصرف چیست؟ " پاسخ دهیم. بهتر است در ابتدا موضوعات پایه‌ای در این مورد را با هم بررسی کنیم و در نهایت با استفاده از این موارد نتیجه‌گیری کنیم که تفاوت لامپ LED و کم‌مصرف چیست و آیا لامپ ال‌ای‌دی بهتر است یا کم‌مصرف؟

تفاوت لامپ LED و SMD

تفاوت لامپ LED و SMD

در بسیاری از صنایع و کسب و کارها گاهی این اتفاق می افتد که اصطلاحات و کلمات به جای یکدیگر به کار می روند و موجبات اشتباهات برای افراد را فراهم می کنند.در صنعت نورپردازی و تولید منابع نوری نیز این اشتباهات رایج است و مردم و فروشندگان و تولیدکنندگان گاهی عبارات را بدون توجه به معنای دقیق آنها به کار می گیرند.تفاوت لامپ led و smd نیز نمونه ای از این اشتباهات رایج می باشد.

تفاوت فیوز، کلید مینیاتوری و کلید اتوماتیک

تفاوت فیوز، کلید مینیاتوری و کلید اتوماتیک

مقدار جریانی که از هر سیم می گذرد، با به کار بردن وسایل حفاظتی جریان اضافی، حداکثر تا جریان مجاز هر سیم محدود می شود. دو نوع از آنها استفاده عمومی دارند: فیوزها و کلیدهای خودکار. که هر دو برحسب آمپر طبقه بندی شده اند. هرگونه وسیلۀ حفاظتی که برای حفاظت جریان اضافی استفاده می شود، نباید جریان نامی بیش از جریان مجاز رسانای محافظت شده داشته باشد. مثلاً اگر جریان مجاز سیم نمرۀ ۲٫۵ و ۲۰ آمپر است، کلید اتوماتیک یا فیوزی که برای حفاظت این سیم به کار می رود نباید جریان نامی اش بیشتر از ۲۰ آمپر باشد. وقتی دو سیم با دو اندازه متفاوت به یکدیگر وصل می شوند (مثلاً وقتی سیم نمرۀ ۶ خارج ساختمان به سیم نمرۀ ۱٫۵ داخل بنا وصل می شود)، وسیلۀ حفاظتی جریان اضافی باید مناسب حفاظت سیم با مقطع کمتر باشد. البته یک وسیلۀ حفاظت مناسب برای سیم بزرگتر، می تواند در نقطۀ ابتدا نصب شود؛ به شرطی که برای سیم کوچکتر، وسیلۀ حفاظت با جریان کمتر و در جایی که قطر سیم کم شده است به کار رفته باشد.به طور کلی فیوز، کلید مینیاتوری و کلید اتوماتیک از تجهیزات حفاظتی به منظور حفاظت اضافه بار به شمار می آیند.

با ویژگیهای چندراهی برق استاندارد آشنا شویم

با ویژگیهای چندراهی برق استاندارد آشنا شویم

یکی از مهمترین لوازم برقی که باید گفت در هر محیط خانگی، اداری، کارگاهی، شرکتی و غیره باید وجود داشته باشد و از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد، چندراهی های برق هستند که سبب می شوند شما بتوانید از یک پریز برق برای تعداد زیادی از وسایل برقی خود همچون سیستم های صوتی و تصویری، لوازم برقی اداری، لوازم خانگی برقی و … استفاده نمایید و دستگاه های برقی شما هم دچار هیچگونه عیب و ایرادی نشوند. اگر قصد خرید چندراهی برق مناسب و باکیفیت را کرده اید، در ادامه با لیست بیست همراه باشید تا شما را با نکاتی مهم در خصوص تهیه این قبیل لوازم برقی آشنا نماییم.

ویژگی های محافظ برق استاندارد چیست؟

ویژگی های محافظ برق استاندارد چیست؟

محافظ برق دستگاهی است که در مسیر ورودی برق قرار می‌گیرد و برای مواقعی که مقدار ولتاژ، آمپر یا توان مصرف شده خارج‌ازحد استاندارد باشد جریان برق را قطع می‌کند و بعد که شرایط به حالت پایدار رسید مجدداً مسیر ورود جریان را به تجهیزات الکتریکی وصل می‌کند. باید بدانید به دلیل اینکه مقررات ملی ساختمان مبنی بر طراحی صحیح تأسیسات برقی رعایت به طور کامل نمی‌شود؛ ازاین‌رو وجود محافظ برای هر دستگاه برقی یا بر سر راه کنتور برق ساختمان کاملاً ضروری است.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...