بایگانی نوشته‌ها


در پلتفرم IoT خانه هوشمند به دنبال چه چیزی باشیم

در پلتفرم IoT خانه هوشمند به دنبال چه چیزی باشیم

اینترنت اشیا قبلاً بسیاری از صنایع را متحول کرده است، اما احتمالاً بزرگترین تأثیرآن تا کنون در خانه بوده است. «خانه‌های هوشمند» به آرامی اما مطمئناً به یک امر عادی تبدیل می‌شوند، زیرا خانواده‌ها به طور فزاینده‌ای به دنبال مزایای «زندگی متصل» هستند، یعنی: راحتی بیشتر، ایمنی بیشتر، مصرف انرژی کمتر و صورت‌حساب‌های کمتر.طبق IDC، انتظار می‌رود بازار خانه‌های هوشمند در پنج سال آینده نرخ رشد سالانه‌ای نزدیک به 17 درصد داشته باشد. وقتی تعداد دستگاه‌های هوشمند بالقوه مجهز به اینترنت اشیا در یک خانه برای اتصال و استفاده از آنها را در نظر بگیرید، بطور حتم بسیار زیاد است.

مشاوره و تامین کابلهای تخصصی

مشاوره و تامین کابلهای تخصصی

کابلها دنیای بسیار بزرگ و پیچیده ای دارند. در سالهای اخیر با پیشرفت خارق العاده تکنولوژی و نیاز به انتقال اطلاعات، انرژی و سیگنال با حجم و سرعت بسیار بالا، نقش کابلها پر رنگتر شده است.
در برخی پروژه ها انتخاب کابل مناسب و با مشخصات فنی کارا و سازگار با بقیه تجهیزات کاری بسیار سخت، تخصصی و زمانبر می باشد. برای مثال پروژه های مرتبط با نیروگاه ها، پتروشیمی ها، نسل جدید سینماها، شبکه های کامپیوتری با پهنای باند بسیار بالا و ... نمونه ای از پروژه های پیچیده امروز هستند.

مشاوره و اجرای سامانه های هوشمند ساختمان

مشاوره و اجرای سامانه های هوشمند ساختمان

همه ما از تجهیزات هوشمند یا نیمه هوشمند در فعالیت های روزمره استفاده می کنیم. درهای اتوماتیک پارکینگ ها، ساعت های زنگ دار، تایمر اجاق گاز، ریموت کنترل ها و … برخی  از این تجهیزات هستند. اما وقتی صحبت از خانه هوشمند می کنیم منظورمان چیزی فراتر و پیچیده تر است.یک خانه هوشمند به زبان ساده، خانه یا ساختمان مدرنی است که همه اجزا و لوازم برقی و حتی در برخی موارد غیر برقی آن به وسیله یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و با هم کار می کنند. در خانه هوشمند شما به راحتی می توانید همه چیزِ خانه را از هرکجایی که هستید به راحتی کنترل کنید. می توانید برای بخش های مختلف خانه برنامه های از پیش تعیین شده داشته باشید یا در زمان هایی که خانه نیستید بر بخش های مختلف خانه نظارت کنید. هوشمند سازی ساختمان به معنای واقعی مجموعه ای هوشمند است که علاوه بر کنترل پذیر بودن می تواند تا حدی با عادت های شما هم مطابقت پیدا کند.

بررسی اجمالی کابل های فیلد باس زیمنس (siemens)

بررسی اجمالی کابل های فیلد باس زیمنس (siemens)

امروزه، راه‌حل‌های اتوماسیون توزیع‌شده مبتنی بر فیلد باس، در حوزه‌های وسیعی از صنعت مهندسی فرآیند، پیشرفته هستند. تنها با فیلدباس است که می توان از مزایای عملکردی ارتباطات دیجیتال به طور کامل استفاده کرد، به عنوان مثال. وضوح بهتر مقادیر اندازه گیری شده، گزینه های تشخیصی و پارامترسازی از راه دور.

چه چیزی سرمایه گذاری خانه های هوشمند را ارزشمند می کند؟

چه چیزی سرمایه گذاری خانه های هوشمند را ارزشمند می کند؟

خانه های هوشمند راحتی زیادی را به زندگی ما می آورند. آنها امن تر، ایمن تر و بسیار راحت تر از یک خانه معمولی هستند. آنها همچنین سازگار با محیط زیست هستند و در دراز مدت در هزینه شما نیز صرفه جویی می کنند!خانه هوشمند سرمایه ای است که در آن می توانید انتظار بازگشت داشته باشید. سبک زندگی شما بسیار بهتر و راحت خواهد شد، در نهایت صرفه جویی در هزینه ها وجود خواهد داشت و ارزش ملک شما قطعا برای فروش مجدد بالاتر خواهد رفت.

ده ویژگی برتر سیستم خانه هوشمند

ده ویژگی برتر سیستم خانه هوشمند

نورپردازی جدایی‌ناپذیرترین بخش خانه هوشمند شماست و این یکی از ویژگی‌هایی است که می‌خواهید. یک سیستم روشنایی خودکار نیاز به کلیدهای بیش از حد را کاهش می دهد و ظاهری شیک به خانه هوشمند شما می بخشد. طیف گسترده ای از عملکردها را برای کنترل چراغ های کل خانه شما از یک نقطه ارائه می دهد. این سیستم‌های روشنایی تحت کنترل شبکه دارای برنامه‌ریزی هوشمند برای خودکار کردن چراغ‌های شما هستند، به طوری که می‌توانید هر زمان که بخواهید کم نور، روشن، خاموش یا روشن کنید. می‌توانید از آن برای سفارشی‌سازی زمان‌بندی زمانی که می‌خواهید چراغ‌هایتان روشن شوند، مثلاً حدود ساعت ۶ تا ۷ بعد از ظهر که هوا شروع به تاریک شدن می‌کند، استفاده کنید. همچنین می توانید آنها را طوری برنامه ریزی کنید که وقتی کسی در خانه نیست خاموش شود.

کابل کشی سیستم های ارتباطی صنعتی

کابل کشی سیستم های ارتباطی صنعتی

کابل کشی سیستم های ارتباطی صنعتی (Modbus RS485) از جهاتی با کابل های مورد استفاده برای کابل کشی برق متفاوت است و اگر برقکار، متخصص در شبکه های ارتباطی مدباس نباشد، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.A یک دستگاه Master را به یک یا چند دستگاه Slave متصل می کند. از این پس، دستگاه های Slave را ابزارهای اندازه گیری با ارتباط سریال در نظر خواهیم گرفت، حتی اگر کابل کشی برای همه دستگاه های Modbus مشابه باشد.

کابل مدباس بلدن (Belden)

کابل مدباس بلدن (Belden)

Modbus برای بیش از 20 سال استانداردی برای اتصال I/O و PLC از راه دور به سیستم DLC بوده است. اکثر سیستم های کنترل قدیمی می‌توانند به‌راحتی با Modbus یکپارچه شوند. با استفاده از کابل‌های مد باس Belden می‌توانید به‌سرعت و به‌راحتی با اکثر معماری‌های کنترل کارخانه موجود ارتباط برقرار کنید. گزینه‌های متعددی برای یک راه‌حل انعطاف‌پذیر و قابل‌اعتماد Modbus در دسترس هستند.

مزایای یک خانه هوشمند

مزایای یک خانه هوشمند

قبل از اینکه ساده سازی خانه هوشمند خود را بررسی کنیم، اجازه دهید مزایای آن را که محبوبیت این خانه ها را افزایش داده است، درک کنیم.خانه های هوشمند تنها در سال های آینده هوشمندتر خواهند شد. با پیشرفت‌ها و ویژگی‌های فناوری جدید، زندگی شما بسیار آسان‌تر و راحت‌تر می‌شود. یک خانه هوشمند به شما امکان می دهد بدون نگرانی و با رضایت زندگی کنید. در زیر دلایلی وجود دارد که چرا باید خانه هوشمند را انتخاب کنید.

Tuya Smart راه حل را برای کمک به شرکت ها در ساخت لامپ های هوشمند ارائه می دهد.

Tuya Smart راه حل را برای کمک به شرکت ها در ساخت لامپ های هوشمند ارائه می دهد.

شرکت IoT تویا اسمارت مستقر در چین اخیراً اعلام کرد که با افتتاح دفتر فروش و تحقیق و توسعه در سیلیکون‌ولی در حال گسترش است. راه‌حل‌های روشنایی هوشمند که روی پلتفرم Tuya اجرا می‌شوند، می‌توانند با انواع حالت‌های شبکه از جمله WiFi، بلوتوث، بلوتوث مش، ZigBee و غیره کار کنند. این شرکت چراغ‌های هوشمندی می‌سازد که روشنایی، رنگ و دمای آن‌ها را می‌توان با اپلیکیشن یا صدا تنظیم و کنترل کرد.

Tuya رسماً پشتیبانی از استاندارد خانه هوشمند Matter را اعلام کرد

Tuya رسماً پشتیبانی از استاندارد خانه هوشمند Matter را اعلام کرد

لاس‌وگاس، 6 ژانویه 2022 /PRNewswire/ Tuya Smart (NYSE: TUYA)، ارائه‌دهنده خدمات پلتفرم توسعه اینترنت اشیا، امروز رسماً حمایت خود را از Matter تأیید کرد، تعهدی برای اطمینان از اینکه مشتریان و شرکای تجاری Tuya می‌توانند یکپارچه به آن بپیوندند. در استاندارد جدید اتصال خانه هوشمند و تجربه راحت‌تر خانه هوشمند را برای کاربران فراهم می‌کند.

گجت‌های خانگی و امنیت

گجت‌های خانگی و امنیت

برنامه هایی مانند برنامه Smart Life از اینترنت اشیا (IoT) برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. اما آیا اپلیکیشن Smart Life امن است؟استفاده از برنامه Smart Life نسبتاً ایمن است. این شرکت توسعه یافته و متعلق به Tuya، یک شرکت چینی خانه هوشمند است. این شرکت در سراسر جهان سرور دارد و از قوانین حریم خصوصی و امنیتی محلی و چینی پیروی می کند. با این حال، Tuya به دلیل محدودیت های تکنولوژیکی نمی تواند ایمنی کامل را تضمین کند.قبل از استفاده از برنامه Smart Life، چند نکته مهم ایمنی را بخوانید.

ویژگی های حیرت انگیز و انواع کابل کنترل

ویژگی های حیرت انگیز و انواع کابل کنترل

کابل های کنترل در تولید و کنترل برق ضروری هستند. بدون آنها، انتقال انرژی الکتریکی به خانه و برق رسانی به وسایل برقی شما غیرممکن خواهد بود. همچنین استفاده از ماشین های الکتریکی در صنایع تولیدی که از اتوماسیون و ابزار دقیق استفاده می کنند، چالش برانگیز خواهد بود.

درباره Modbus بیشتر بدانیم

درباره Modbus بیشتر بدانیم

Modbus یک پروتکل ارتباطی سریال صریح است که توسط Modicon در سال 1979 توسعه یافته است. در ابتدا برای استفاده با کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) طراحی شده بود اما به زودی به پروتکل ارتباطی پذیرفته شده جهانی بین دستگاه های الکترونیکی صنعتی مختلف تبدیل شد و هیچ حق امتیاز یا محدودیتی برای استفاده از آن حتی برای مقاصد تجاری وجود ندارد. پروتکل Modbus در نسخه های مختلف برای پورت سریال، اترنت و سایر شبکه های اضافه شده که مجموعه IP را حفظ می کنند وجود دارد. لایه فیزیکی سریال EIA-485 لایه ارتباطی رایجی است که برای تعداد زیادی دستگاه Modbus استفاده می شود.

کابل های فراساحلی (offshore)

کابل های فراساحلی (offshore)

در بازار باد فراساحلی(Offshore) ، عواملی که بر مسیریابی، طراحی، نصب و عملکرد کابل‌های برق تأثیر می‌گذارند باید در مراحل اولیه شناسایی شوند تا خطرات نصب و راه‌اندازی کاهش یابد و قابلیت اطمینان عملکرد بهبود یابد. پس ما باید به دنبال چه چیزی باشیم؟

درباره Fieldbus بیشتر بدانیم

درباره Fieldbus بیشتر بدانیم

Fieldbus یک شبکه محلی محلی برای کنترل فرآیند است که در آن از کابل کشی مشترک استفاده میشود برای تغذیه دستگاه ها و حمل سیگنال بین دستگاه ها. در یک سیستم کنترل توزیع شده معمولی (DCS)، از دو کابل که به یک دستگاه متصل  می شود. دستگاه ها ممکن است ابزاری برای اندازه گیری  مانند دما یا فشار دستگاه ها باشد همچنین می توانند محرک هایی مانند شیرها باشند و کابل ها نیروی الکتریکی را به دستگاه منتقل می کنند.

کابل های Profibus

کابل های Profibus

کابل های Profibus کابل های اتوماسیون برای سیستم های نوع اتصال سریع فیلدباس صنعتی هستند که به ویژه برای کاربردهای فرآیندی توسعه یافته اند. آنها عملکرد انتقال را برای برنامه های کاربردی غیرمتمرکز جانبی (DP) و اتوماسیون فرآیند (PA) خود ارائه می دهند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...